tel. +48 733 849 749

[email protected]

al. Jana Pawła 28, 43-100 Tychy

 

 

Dofinansowanie

WSPARCIE UE - Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na budowę biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków. Zazwyczaj takie dofinansowania organizowane są przez urzędy gmin, które pozyskują środki na realizacje projektów z Unii Europejskiej, między innymi z Funduszu Spójności. Czasem pozyskują fundusze z innych źródeł własnych lub kredytów.

czytaj więcej

Oczyszczalnie Biologiczne BIO EASY FLOW HABA

Dlaczego warto wybrać oczyszczalnię bezzapachową HABA?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIO EASY FLOW jest nowoczesną jednokomorową oczyszczalnią biologiczną, w której procesy oczyszczania przebiegają cyklicznie. Dzięki wytrzymałej konstrukcji zbiornika i odpowiednio zaprojektowanemu systemowi oczyszczania tlenowego, doskonale sprawdza się nawet w trudnych warunkach wodno-gruntowych.

W oczyszczalniach Bio Easy Flow na wypływie zastosowano pompę, która pozwala odprowadzić lub zagospodarować ścieki niezależnie od poziomu wody gruntowej i rodzaju gruntu.

Bezzapachowość 

Dzięki najnowszej technologii nasze oczyszczalnie są zupełnie bezwonne.

Zerowe koszty eksploatacji

Dzięki połączeniu oczyszczalni z systemem nawadniania GREEN SHOWER, zyski z oszczędności wody do podlewania (60 do 100 zł miesięcznie) przewyższają koszty użytkowania oczyszczalni (ok. 45 zł miesięcznie). Dlatego cały system można nazwać bezkosztowym w zakresie eksploatacji. Zwrot inwestycji w stosunku do szamba następuje po 2-3 latach.

Opróżnianie zbiornika

Dzięki dużej objętości reaktorów oczyszczalnie wystarczy opróżniać raz na 2 lata. Dodatkowo, stosując automatyczny kompostownik osadów, całkowicie likwiduje się konieczność wywozów.

Najwyższa jakość oczyszczania

Dzięki temu oczyszczalnie spełniają wymogi dla montażu w aglomeracjach miejskich.

Porównanie kosztów dla 4-osobowej rodziny (15m3/miesiąc)

Bezzapachowa biologiczna oczyszczalnia HABA z nawadnianiem GREEN SHOWER

 

Schemat oczyszczalni Bio Easy Flow

Duża komora reaktora ze złożem biologicznym – perfekcyjna klarowność i rzadsze opróżnianie.Schemat oczyszczalni biologicznej z natlenianiem Bio Easy Flow

Perfekcyjna klarowność ścieków umożliwia wykorzystanie oczyszczonych  ścieków,  bogatych  w  mikroelementy,  do nawadniania i nawożenia ogrodu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Budowa
Reaktor wykonany jest z polietylenu metodą rotomouldingu.

  1. Skrzynka techniczna z wyciszeniem (dmuchawa + sterownik Multi Bio 2000 lub 3200)
  2. Pompa do ścieków oczyszczonych z dodatkowym filtrem
  3. Pływak poziomu awaryjnego
  4. Przelew awaryjny
  5. Rurowy dyfuzor napowietrzający
  6. Filtr cząstek stałych - złoże biologiczne utwierdzone

Dodatkowe opcje:

Jak działa oczyszczalnia ścieków Bio Easy Flow

I FAZA: Ścieki trafiają do reaktora, gdzie podlegają procesowi sekwencyjnego natleniania. Przyczynia się to do usuwania zanieczyszczeń organicznych, azotu oraz fosforu.

II FAZA: Zatrzymanie pracy dmuchawy, opadanie osadu na dno zbiornika (sedymentacja).

III FAZA: Odpompowanie wyklarowanej, oczyszczonej części ścieków. Oczyszczalnia automatycznie przechodzi w tryb ekonomiczny (wakacyjny), w okresie braku dopływu ścieków.

Podstawowe modele:

Modele biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Rozmiar oczyszczalni można dostosować do indywidualnych potrzeb - nawet do 1000 użytkowników. Realizujemy również oczyszczalnie dla małych osiedli, wiosek, budynków wielorodzinnych, hoteli.

Urządzenia dodatkowe (uzupełniające):

 

Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni Bio Easy Flow

Dzięki systemowi Green Shower, oczyszczalnia Bio Easy Flow pozwala wykorzystać oczyszczone ścieki do nawadniania roślin w ogrodzie. Jest to całkowicie innowacyjny system na polskim rynku, z którego w ostatnich latach zaczęły korzystać już tysiące Polaków.

Czy nawadnianie oczyszczonymi ściekami jest bezpieczne dla ludzi?

Tak. Dobitnie potwierdził to profesor dr hab. inż. Krzysztof Chmielowski z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie:

"Oczyszczone ścieki można z powodzeniem wykorzystać do zraszania roślin, celem ich nawodnienia. Jest to niezmiernie istotne, zwłaszcza, że grozi nam kolejna susza hydrologiczna. Wykorzystanie ścieków oczyszczonych, które zawierają azot i fosfor, jest dobrym rozwiązaniem. Należy jedynie pamiętać, aby nie nawadniać roślin przeznaczonych do spożycia (warzywa, owoce). Natomiast z powodzeniem można nawadniać trawniki, krzewy ozdobne itp."

Jak widać, umiejętne wykorzystanie oczyszczonych ścieków jest nie tylko możliwe, ale wręcz z czasem może stać się bardzo ważne dla zachowania równowagi ekologicznej. Wie o tym każdy uczciwy i dobrze zorientowany sprzedawca oczyszczalni.

Czy układ GREEN SHOWER nie zamarza?

To dość popularne pytanie. Przy prawidłowym wykonaniu prac montażowych przez osobę montującą, układ GREEN SHOWER nie ma prawa zamarznąć, gdyż oczyszczony ściek wypompowany z oczyszczalni wypływa do odbiornika (zaleca się korę sosnową, która dobrze „pije” wodę), natomiast woda (oczyszczony ściek) pozostała w rurach ścieka do zbiornika. Należy pamiętać, że oczyszczony ściek reaguje na niską temperaturę inaczej niż woda, ponieważ zachodzą w nim procesy biochemiczne podnoszące jego temperaturę.

Niektórzy producenci i sprzedawcy oczyszczalni próbują straszyć potencjalnych klientów "zamarzającymi zraszaczami", jednak można to spokojnie odłożyć na półkę z mitami - wystarczy, że zrobimy wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną.

System zdalnego monitoringu oczyszczalni przez Wi-Fi (opcja)

Teraz możesz monitorować pracę oczyszczalni przez Wi-Fi za pomocą smartfonuWyobraź sobie, że jesteś posiadaczem bezzapachowej oczyszczalni, która pozwala Ci wykorzystać oczyszczone ścieki do nawadniania i nawożenia roślin. Wypoczywasz w swoim pięknym ogrodzie, podziwiając kolorowe kwiaty i zachwycając się odgłosami natury. Za  pieniądze  zaoszczędzone  na  eksploatacji  oczyszczalni  zabrałeś  rodzinę na wakacje. Jesteś osobą, która lubi mieć poczucie kontroli nad tym, co dzieje się w Twoim domu podczas Twojej nieobecności.

Czy chciałbyś w każdej chwili móc sprawdzić, co się dzieje w Twojej oczyszczalni ścieków?
Czy chciałbyś mieć opiekuna, który zdalnie będzie mógł sprawdzić działanie Twojej oczyszczalni?

 

Lepiej mieć więcej możliwości, niż mniej. Dzięki aplikacji w serwisie steruj.online możesz zawsze mieć pod kontrolą stan oczyszczalni – wystarczy dostęp do smartfonu. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, ciesz się spokojem, że wszystko działa prawidłowo.

 

 

 

Korzyści dla Ciebie:

 

Akcesoria do oczyszczalni dla większej estetyki Twojego ogrodu:

Pokrywa podstawowa - Standardowa pokrywa włazu oczyszczalni, przepompowni lub separatora dostępna w kolorze zielonym lub czarnym

Pokrywa PREMIUM - Charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem dzięki płaskiej konstrukcji, oraz zwiększoną wytrzymałością na obciążenie

Pokrywa maskująca KAMELEON - Dzięki specjalnemu zagłębieniu pozwala ona na dostosowanie pokrywy do otoczenia, m.in. trawy, kamieni, kory itp. oraz ułatwia koszenie trawnika. Projekt autorstwa HABA.

Pokrywy do oczyszczalni poprawiające estetykę ogrodu

Dostępne średnice pokryw: 315 mm, 400 mm, 600 mm.

Dostępne kolory pokryw: zielony i czarny.

 

Infolinia

tel. +48 733 849 749